Hayatımın Gizemli Yılları 

Hayatımın Gizemli Yılları 

Hayatımın Gizemli Yılları 

Her genç kadın gibi hayallerim, rüyalarım ve hedeflerim vardı. Bunlara ulaşmak için mücadelem ve savaşım hep devam etti.

Kâh yalan kâh gerçek zannettiğim,  hesaplayamadığım hatalar ve yanlış zincirler içinde bulundum. Buna rağmen içimde sakladığım ve muhafaza ettiğim yegane değişmezim hayatta yaşama sevincim ve inancımla hayata sıkı sıkı tutunuyordum…  Hiç bir şeyden korkmadan göğüslediğim ve şükrederek hayat yolunda mücadeleme ara vermeksizin devam ediyordum. Çünkü beni hayata bağlayan iki güzel yavrum bir de beni Yaratan Rabbimin inancım vardı. 

 

Bunlarla daha da mutlu olarak yaşama sevinci içerisinde yaşadım. Hayat ve toplum içerisinde kendi benliğimi taşıyordum.  Her ne kadar kaybetmiş olsam dahi veya kaybettiğimi sananların düşüncesinin  tam aksine hep iyi oldum.

Çünkü kendimi kaybetmek yerine kazanmanın mutluluğuyla hayatın bana vermiş olduğu tüm güzelliklerin değeri ile yaşıyordum.  Her bir geçen gün içinde ayrı bir güzellik ayrı bir mutluluk tadıyordum.

Bir o kadar da daha da güçlenerek ve tecrübe sahibi olarak hayatın bana sunduğu bütün nimetlerinden iyisi ve kötüsüyle faydalanıyordum.  Bu  mutluluğun bana güç kattığının farkına varıyordum. 

Hayat savaşında yenilen değil galip olarak; kendim için ne kadar değerli olduğumu farkındalığını yaşıyordum… Her türlü mutluluğu, hüznü tecrübelerim ışığında, sevdiklerimle paylaşıyordum. Bu paylaşımın bana ayrı bir güç katması beni daha güçlü kıldığını görüyordum.

Ama şunu unutmadım ki yaşadığım her iyi ve kötü olay değerliydi. Onların değerini bildim aslında. Böylece hayat başarı çizgimi bir şekilde yükselmemi de sağladı.

Her aldığım ders güçlü olmam için bir basamaktı…

Benzer çalışmalarımızı da inceleyebilirsiniz:

Nereden Nereye

Yorumlar (2)

  1. Mustafa CANKURT
    • 9/03/2024

    Güzel bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık Esin Hocam

  2. Bekir SEVİK
    • 28/02/2024

    Kaleminize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esin TARAKÇIOĞLU

1971 yılında Ankara' da doğdum. Ankara Yenimahalle Yunus Emre İlköğretim ve Ortaokulunu bitirdim. Lise eğitimimi Yunus Emre Kız Meslek Lisesinde tamamladım. Çocukluğumdan beri yazılar yazarak ve o anki duygularım ile şiirler yazarak internet sitelerinde yayınladım. Yazım çalışmalarım devam ediyor şu anda Aksaray 'da ailem ile birlikte yaşıyoruz. Kitap yazmamın nedenine gelince ben küçük yaştan itibaren hep kendimi anlatmak istedim hep susturuldum konuşamayınca kimse üzülmesin kimse alınmasın derken kendimi ne kadar yıpratmış olduğumu rahatsızlıklarım ortaya çıkınca anladım. Anlatmak yerine kaleme almak istedim. Kitabımın çalışmalarına devam ettim yaşadığımız, acı, tatlı, iniş, çıkışları imtihanları yaşayarak yaşadığım herşeyden dersler aldım hepimizin hayatından kesitler sunan bir kitap yazdım satışa sunuldu. Benim yaptığım içimizdeki çocukları görmek ve onları yaşatmak ben onu yaptım ve benim gibi sessiz kalplerin uyanması için çok şey yaşadım çok şeyler gördüm benim bir amacım var Allah'ın izniyle bu kitabın tüm gelirleri Çocukların, kadınlarımızın gençlerimizin ve engelli bireylerin olacaktır.